niedziela, 30 grudnia 2012

Stylowebutki

Czółenka BM5 Ivory Diamante

Obcas: ok14cm, platforma 4cm
Materiał:satyna
Całość buta pokryta cyrkoniami
Szybka dostawa do 24 godzin









Zawsze towarzyszy mi Rudzia :)





sobota, 29 grudnia 2012

"Park Miniaur Zabytków Dolnego Śląska"- Kowary cz. 3

Pałac z Vrchlabí

Pałacyk ten, wybudowany w 1546 roku w malowniczej miejscowości zwanej również  Bramą Karkonoszy należy do czołówki obiektów w Europie zaprojektowanych przez do dziś nieznanego autora w stylu renesancyjnym. Pałac w Vrchlabi stał się magnesem, dla licznej grupy turystów chcących poznać unikatowy styl, góry i ich urocze miejscowości. Obecnie pomieszczenia zamkowe wykorzystuje Rada Miasta Vrchlabi. Model budowało sześcioro modelarzy przez trzy miesiące.



Pałac Rodu von Magnis w Bożkowie

Zespół pałacowo-parkowy w Bożkowie jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w Kotlinie Kłodzkiej. Dzięki staraniom właściciela, Hrabiego Alexandra von Magnes, który spowodował rozkwit i powiększenie się majątku, pałac ten stał się głównym dworem szlacheckim arystokratów śląskich.
Model budowało siedemnastu modelarzy przez trzy i pół miesiąca.

 
 
 
Domki Tkaczy "Dwunastu Apostołów"
 
 
Chełmsko Śląskie
11 drewnianych domów (12 spłonął) powstały w 1707 r. Należały pierwotnie do tkaczy i znajdowały się w nich manufaktury a w podcieniach handlowano wyrobami. Obecnie pełnią funkcję domów mieszkalnych, w jednym z nich znajduje się małe muzeum.
Model budowało trzech modelarzy przez dwa miesiące.

 
 
Cerkiew św. Michała Archanioła w Sokołowsku


Została zbudowana z błogosławieństwa metropolity petersburskiego Palladiusza w latach 1900-1901.

Po II wojnie światowej porzucono ją i zapomniana ulegała dewastacji, przez pewien czas pełniła funkcję kostnicy. Od 1980 do 16 sierpnia 1996 stanowiła własność prywatną - była domkiem letniskowym. Dziś cerkiew pełni funkcję świątyni parafialnej dla wiernych z Sokołowska i regionu pogranicza polsko-czeskiego. Jest też miejscem modlitwy dla uczestników obozów młodzieżowych i turystów z innych regionów Polski oraz z zagranicy odwiedzających Sokołowsko.
Model budowało trzech modelarzy przez dwa miesiące.

 
 
 
Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie

Kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP, noszący też wezwanie Łaski Matki Bożej, wzniesiony został w latach 1728-1730 w miejscu rozebranej wcześniej gotyckiej świątyni klasztornej.
Świątynia została podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej przez Papieża Jana Pawła II w 1998 roku i należy do zabytków klasy zerowej. Za prezbiterium o pięknym rokokowym wnętrzu znajduje się Mauzoleum Piastów świdnickich.
Ta monumentalna świątynia ostateczny swój kształt zawdzięcza wypływom znanych wówczas w Europie architektów z rodu Dientzenhoferów lub jej kształt zaprojektował budowniczy Christoph Tausch. Już w XIV wieku odnotowany został w tym miejscu intensywny ruch pielgrzymkowy.
Model budowało ośmioro modelarzy przez sześć miesięcy.

 
 
Starówka Lubomierza


Starówka lubomierska zaliczana jest do architektonicznej perły Dolnego Śląska. Swoją nazwę zawdzięcza przybyłemu na te ziemie w 1251 roku rycerzowi von Liebenthal. Początki Lubomierza są ściśle związane z powstaniem szlaków handlowych przecinających te miasto.
Model budowało siedmioro modelarzy przez dwa miesiące.




Kościół Św. Maternusa w Lubomierzu


Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa wraz z klasztorem został ufundowany za zgodą księcia jaworskiego Henryka IV przez Juttę von Liebenthala w 1278 r. Murowaną gotycką świątynię wzniesiono w XV w. Obecny barokowy kościół wybudowano w XVII w. na miejscu poprzedniego, spalonego w pożarze w 1688 r. Pozostałościami po pierwszym kościele są wieża i fragmenty murów prezbiterium. Model budowało siedmioro modelarzy przez dwa miesiące.

 
 
 

Starówka Jeleniej Góry


Jelenia Góra jest bardzo interesującym miejscem za sprawą długiej historii, której pozostałościami są liczne zabytki architektoniczne porozrzucane po mieście, reprezentujące wszystkie style łącznie z gotykiem. Model budowało trzynastu modelarzy przez cztery miesiące.






Zamek Książ

Zamek powstał w latach 1288 – 1292 r. W 1509 r. Książ przejęli Hochbergowie, którzy władali nim do początku II wojny światowej. W czasie wojny budynek został poddany radykalnej przebudowie w ramach projektu Riese i zdewastowany. Po zakończeniu wojny, do 1956 r. użytkownikiem zamku było wojsko radzieckie. Zamek poddawano wielokrotnej renowacji. Dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Model budowało dziewięcioro modelarzy przez dwa lata.









Zamek Czocha

Malownicze mury zamku, położone są na granitowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy, i wzniesione zostały w XIII wieku z inicjatywy czeskiego króla Wacława II jako twierdza obronna. W XVI wieku średniowieczna, druga, co do wielkości na Dolnym Śląsku warownia, przebudowana została na okazałą rezydencje renesansową. Dzięki licznym legendom oraz pełnym tajemniczości charakterze, zamek Czocha wytwarza niepowtarzalna atmosferę.
Model budowało dziewięcioro modelarzy przez jeden rok.



Zamek Chojnik

W drugiej połowie XIII wieku Bolesław Łysy-Rogatka wzniósł tu dwór myśliwski o cechach obronnych, który pod koniec XIII wieku rozbudował go Bolko I Surowy. Około 1355 roku, wzniesiono również zamek na Chojniku zastępując wcześniejszy dwór. Na skalistym szczycie opadającym od południa pionową ścianą powstała kamienna twierdza, choć niewielkich rozmiarów to przez swoje położenie niezwykle trudna do zdobycia. Kolejnym właścicielem warowni stała się bardzo wpływowa i zamożna rodzina Schaffgotsch, która rozbudowała obiekt w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675, Zamek pozostaje trwałą ruiną, pięknie ozdabiającą wzniesienia sudeckie. 1822 roku utworzono tu odwiedzane chętnie przez turystów-kuracjuszy schronisko, które funkcjonuje do dziś.Model budowało dziewięcioro modelarzy przez dziewięć miesięcy.


czwartek, 27 grudnia 2012

"Park Miniaur Zabytków Dolnego Śląska"- Kowary cz.2

Dolnośląska Chata Przysłupowa

Chata, w której mieści się regionalne muzeum sportu i turystyki w Karpaczu jest unikalnym przykładem architektonicznym tego regionu. Budynek wybudowany został przez dumną społeczność Karpacza, która mogła szczycić się swoją historią i osiągnięciami przed licznie odwiedzających miasto turystami.
Model budował jeden modelarz przez jeden miesiąc.

 
 
Śnieżka sprzed 1968 roku
 
Pierwsi pielgrzymi zdobywali szczyt Śnieżki już w XV wieku. Dwieście lat później, mieszkająca u podnóża Karkonoszy rodzina Schaffgotsch wybudowała na wysokości 1602 m. n.p.m. kaplice Św. Wawrzyńca. W wieku XIX wraz ze wzrostem ruchu turystycznego wybudowano na szczycie pierwsze schronisko, stojące do 1968 roku. W tym czasie dokonywano już pierwszych pomiarów meteorologicznych w starej, drewnianej stacji meteorologicznej, która stanęła na Śnieżce w 1900 roku.
Modele budował jeden modelarz przez jeden miesiąc.




Schronisko Szwajcarka

Górskie schronisko w Sudetach Zachodnich, w Górach Sokolich , w woj. dolnośląskim.
Schronisko położone jest na wysokości 520 m n.p.m., na południowo-wschodnim stoku Krzyżnej Góry (654 m n.p.m.), na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Mieści się w drewnianym zabytkowym budynku, wybudowanym w 1823 roku, w stylu tyrolskim. Położone jest przy węźle pięciu szlaków turystycznych.




Kościół Wang

Kościół Górski Naszego Zbawiciela znany powszechnie jako Kościół Wang lub Świątynia Wang – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem o tej samej nazwie w Norwegii.
Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII w. Powstał jako jeden z ok. tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Model budowało czterech modelarzy przez jeden miesiąc.

 
 
 
Dom Gerharta Hauptmanna


Mającą już ponad stu letnią historie Willa „Polny Kamień”, wybudowana została w stylu neorenesansowym na zlecenie wybitnego śląskiego dramaturga – Gerarda Hauptmanna w 1902 roku. Od początku istnienia była idyllą śląskich pisarzy i ich ucieczką od rzeczywistości. Dziś Willa pełni  funkcje muzeum miejskiego, gdzie kultywowane jest dziedzictwo Dolnego Śląska.
Model budowało sześciu modelarzy przez dwa i pół miesiąca.

 
 

Ratusz z Görlitz

Budynek ratusza został wzniesiony w 1369 z przeznaczeniem na administracje miejską. W XVI wieku na wieży ratuszowej został zamontowany jeden z pierwszych na świecie zegarów mechanicznych. Budynek ratusza przebudowany został w okresie renesansu a jego artystycznie wykonanych wnętrzach mieści się m.in. Urząd Stanu Cywilnego.
Model budowało ośmioro modelarzy przez pięć miesięcy.



 
 
 
Pałac Bobrów
 


Zamek Bobrów położony jest w jednej z najstarszych sudeckich wsi w Wojanowie nad Bobrem.
Nie wiadomo dokładnie kiedy Zamek Bobrów został wzniesiony. W dokumentach z 1450 r. po raz pierwszy pojawiła się wzmianka o warowni. Późniejsze losy zamku nie są już znane.
W czasach romantycznych nastąpiła gruntowa przebudowa dworu renesansowego na okazałą rezydencje z obszernymi zabudowaniami gospodarczymi, której cechy zostały niezmienione do czasów dzisiejszych.
Model budowało sześciu modelarzy przez dwa miesiące.




Kościół Króla Pruskiego Fryderyka Wilhelma IV

Należący do zespołu pałacowego letniej rezydencji kościół, wybudowany został pod wpływem protestanckich emigrantów z Tyrolu, osiedlających się na tych ziemiach od roku 1837. W roku 1840 główne wejście do świątyni wzbogacone zostało dwiema oryginalnymi Kolumnami z Pompei, które otrzymał Król w prezencie od księcia Neapolu.
Model budowało siedmioro modelarzy przez trzy miesiące.

 
 
Baszta Bracka z Lubania


Baszta zbudowana została najprawdopodobniej wraz z całym systemem obronnym w 1318 r. Usytuowana tuż przy bramie Brackiej, pomiędzy dwoma pasami murów, spełniała funkcję obronną w stosunku do bramy, jak i pobliskiego klasztoru franciszkanów.

Baszta w swoim wnętrzu mieściła miejskie więzienie, skład broni i wartownię a wraz z murami oraz bramą stanowiła ważny element obrony miasta. Model budowało dwóch modelarzy przez dwa miesiące.

niedziela, 16 grudnia 2012

"Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska"- Kowary cz.1

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałacy, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.
 
Śnieżka:
Mającą wysokość 1602 m. n.p.m. Śnieżka jest jedną z pierwszych gór europejskich, tak licznie odwiedzających przez turystów. Wizualnie dominująca nad całymi Karkonoszami stała się istotną atrakcją i wizytówką tego pasma górskiego. Nowy budynek obserwatorium wysokogórskiego wzniesiony został w 1974 w kształcie trzech talerzy. Modele budowało dwóch modelarzy przez jeden miesiąc.
 

 
Schronisko Samotnia:


Początki budy sięgają drugiej połowy XVII wieku, gdzie w skromnej, górskiej chatce mieszkał wartownik, pilnujący pstrągów rodziny szlacheckiej w kotle małego stawu. Dziś schronisko samotnia, dzięki swemu położeniu i przytulności jest jednym z głównych obiektów turystycznych zwiedzanych Karkonoszy.
Model budowało dwóch modelarzy przez dwa miesiące.
 
 
Strzecha Akademicka:
Drugie, co do wielkości schronisko w Karkonoszach, wybudowane zostało w 1886 roku jako pasterska buda na wysokości 1258m. n.p.m. Wraz z rozwojem ruchu turystycznego zmieniała swój wygląd i przeistoczyła się w prawdziwe górskie schronisko. Obok Strzechy przebiega główny, prastary szlak turystyczny prowadzący na grzbiet Śnieżki.
Model budowało trzech modelarzy przez dwa miesiące.



Ratusz Wrocławski:
Jeden z głównych zabytków Dolnego Śląska uznawany jest jako unikat świeckiej architektury gotyckiej na skalą europejską. Od początku rozbudowy w wieku XIII pełni dumną rolę siedziby władz miejskich. Od roku 1948 ratusz jest obiektem muzealnym prezentującym liczne wystawy historyczne.
Model budowalo osmioro modelarzy przez dwa miesiące.


 
 
Zamek Kliczków:
Zamek Kliczków, jest jednym z najstarszych obiektów tego typu na Dolnym Śląsku. Jego historia sięga okresu panowania książąt świdnicko-jaworskich. Wzniesiony został jako warownia na pograniczu tegoż księstwa. Czasy świetności Zamku Kliczków przypada na okres romantyzmu, kiedy to obiekt ten został przebudowany i uzyskał kształt widoczny do dnia dzisiejszego.
Model budowało siedmioro modelarzy przez sześć miesięcy.




Dom Tyrolski:
Domy tyrolskie wybudowane zostały przez austriackich przesiedleńców alpejskiej kotliny Zirell w połowie wieku XIX, którzy z powodów religijnych zmuszeni byli opuścić swoją ojczyznę. Dzięki życzliwości Króla Pruskiego Fryderyka Wilhelma III osiedlili się u stóp Karkonoszy, wzbogacając ten region o niepowtarzalną i oryginalną architekturę alpejską do czasów dzisiejszych. Modele budował jeden modelarz przez trzy miesiące.